ועידת אצבע הגליל

  24.4.18 | ע"ש אלעד ארליך ז"ל

ועידת אצבע הגליל ע"ש אלעד ארליך ז"ל, מתקיימת זו השנה הרביעית, בשיתוף מכללת תל-חי, אגודת הסטודנטים תל-חי ואשכול גליל-מזרחי.

אחד החטאים הגדולים של מדינת ישראל הוא ההגדרה המעוותת של אזור "הגליל". מבחינת מדינת ישראל, כרמיאל, יקנעם, עכו, נהריה ואפילו בית שאן הם אזור אחד- ולפיכך מדיניות אחת. 
כולנו תחת אותה קטגוריה. למה זה בעייתי מאוד? הנה דוגמה אחת מייצגת: חוק עידוד השקעות-הון מציע לחבורת הייטק בינלאומיות ומקומיות אינספור הטבות עבור מעבר לגליל. כמובן שזה מבורך ומביא לצמיחה בכלכלה האזורית, אבל תנחשו היכן כל החברות הללו? הן נעצרות ביקנעם, בכרמיאל. כמה שיותר קרוב למרכז.

לאותם חברות אין שום תמריץ אמיתי להגיע לאצבע-הגליל. וזו רק דוגמה אחת לעיוות הקיים בהגדרת האזור כשווה ערך לעכו, נהריה או יקנעם.

אנחנו מקדמים עידן חדש- בו אנו אחראים לעתידנו. מפסיקים להתנצל ומתחילים ליישם. נגמרו הימים בהם רק קיווינו לתקציבים ממשלתיים – אנו כבר שבעי הבטחות ולמדנו שחייבים להיאבק עליהם - לא עשו אותנו באצבע...

 

אנחנו כאן באצבע הגליל חייבים לקדם עצמנו כאזור בפני עצמו - כי אחרת אף אחד לא יעשה זאת למעננו. ועידת אצבע הגליל ה-4 ע"ש אלעד ארליך ז"ל שתיערך במכללה האקדמית תל-חי קמה בדיוק בשביל המטרה הזו- מפגש אזורי במטרה לקדם אג'נדה אזורית אחת- ביחד.

 

הרי ברור לכולנו כי לאזור שלנו אתגרים ייחודיים ושונים מחיפה ומיקנעם- ולכן הועידה כולה עוסקת באינטרסים שלנו - תושבי אצבע הגליל. נושאים כמו הגירה שלילית, מנועי צמיחה אזוריים, תעסוקה איכותית, ייעוד קרקעות והמאבק עליהן ותקציבי ממשלה- יעמדו במרכז הועידה.

 

זה הזמן להירשם ולהבטיח מקומכן/ם: http://bit.ly/2GX9gQl

 

בין המשתתפים בועידה השנה: שרים, חברי כנסת, ראשי רשויות ועוד. (עדכון מפורט בקרוב).

הועידה תועבר בשידור ישיר באתר חדשות 2 


לתוכניה המלאה : http://bit.ly/2njkncE

 

שמרו על קשר

נשמח לשמוע מכם