המאבק לתכנית הגליל

המאבק ליישום התכנית הלאומית לצפון התחיל ברגע שהבנו ב"שינוי כיוון" שהממשלה אינה מתכוונת לממש את הבטחותיה ושבגלל קרבות קרדיט בממשלה, הגליל עלול לאבד תכנית משמעותית ביותר אשר יכולה להתחיל ולסייע בצמצום הפערים הרבים ולמימוש הפוטנציאל האדיר של האזור. עדכונים שוטפים בעמוד הפייסבוק!

חובה עלינו לציין שבמאבק הזה שותפים גורמים רבים מכל האזור: אגודת הסטודנטים בתל-חי, פעילים חברתיים מכל הקשת הפוליטית, תנועות נוער, תושבים, מכינות קדם צבאיות, בעלי עסקים שתורמים מזמנם ועוד רבים וטובים. זהו מאבק שנוגע לכל אחד ואחת מתושבי אצבע הגליל.

מטרות המאבק

המטרה ברורה מאוד:

יישום ותקצוב התכנית שגובשה עבור אצבע הגליל בתחומי התעסוקה, הרפואה, האקדמיה והתרבות. מדובר בתכנית שהמדינה עצמה גיבשה יחד עם ראשי הרשויות וגורמים מומחים והיא עתידה לייצר כאן אלפי מקומות תעסוקה באופן מיידי, להרחיב שירותי רפואה ולייצר אקדמיה ותרבות ברמה שמגיעה לכל אזרח בישראל.

הדרישה שלנו פשוטה: יש תכנית ייעודית לאצבע הגליל, היא מפורטת ונשענת על חוזקות האזור ועתידה למשוך חברות ענק להתיישב באצבע הגליל, בדיוק כמו שהמדינה עשתה בבאר שבע שעודדה חברות בתחום הסייבר. כל מה שנשאר הוא להכניס אותה לתקציב המדינה ולהקצות את 4.5 מיליארד השקלים ל-5 השנים הקרובות.

יש לנו אפשרות להביא ביחד לשינוי החלטה היסטורית.

כולנו עושים זאת מתוך דאגה לעתידנו כאן, אנו מאמינים שתושבי אצבע הגליל ומי שהאזור בלבו חייב להתגייס איתנו למאבק הזה. 

 

 

 

ראיונות נוספים ומידע נוסף בעמוד הפייסבוק של שינוי כיוון
ובערוץ היוטיוב של שינוי כיוון