תחבורה ציבורית בגליל

המאבק לשיפור התחבורה הציבורית בגליל אינו חדש. מזה זמן פועלים כמה גופים וארגונים על מנת למצוא פתרונות למצבה הגרוע של התחבורה הציבורית באזור. את הצטרפותנו למאבק החלנו בבוקר אחד בו גילינו שבתוך רפורמת מחירים מקיפה של משרד התחבורה - הגליל כלל אינו מופיע!

בשלב הראשוני החלנו בקמפיין ברשתות החברתיות. הקמפיין גרר מאות שיתופים ותגובות וזכה לחשיפה של כ 50,000 איש. אבל קמפיין פייסבוק זה נחמד, וכמובן שלא הסתפקנו בריגושים מהלייקים. התקשורת כבר התחילה להתעניין וזה האייטם שעלה לאחר כמה ימים:

עוברים למעשים

 

לאחר שראינו שהפעילות שלנו מייצרת אמפתיה אך לא תוצאות, החלטנו לנסות טקטיקה שונה - הדפסנו 120 מכתבים לחברי הכנסת ויצאנו לירושלים לחלק לכל חבר וחברת כנסת את המכתב. במכתב מחינו על ההתעלמות מאזור שלם ועל כך ששוב, דווקא האזור שהכי צריך עזרה וסיוע - מוזנח ונדחק לסוף התור:

התפתחויות חיוביות
 

לאחר הביקור בכנסת התחילו לנוע כמה גלגלים. חברי כנסת ושרים הפנימו את המסרים המוצדקים שלנו והחלו לפעול לגיבוש החלטה שתכניס גם את הגליל לרפורמה:

ממשיכים לקבוע סדר יום
 

אבל הבטחות לחוד ומעשים לחוד. ועדיין לא התקבלה החלטה ממשית בנושא. הנה ראיון שערך רזי ברקאי עם דובר התנועה, ניסן זאבי:

 

חה"כ אראל מרגלית, שפועל רבות למען האזור, אף העלה את הנושא בשאילתא לשר התחבורה:

בשורות טובת סוף סוף!

זה היה מאבק לא קל, אך בזכות איחוד הכוחות באזור - אגודת הסטודנטים בתל-חי, אשכול גליל מזרחי בראשות אילן אור, חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון ועוד רבים וטובים שעזרו וסייעו - הצלחנו להביא להחלטה משמעותית מאוד:

שמרו על קשר

נשמח לשמוע מכם